Deklaracja dostępności
Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej https://gok.suleczyno.pl/
Serwis ośrodka został stworzony zgodnie ze standardami W3C oraz WCAG2.0 w oparciu o mechanizmy ułatwiające osobom niepełnosprawnym dostęp do publikowanych treści.
Zgodność ze standardami
Serwis jest zgodny ze standardami W3C:
- HTML5
- WCAG 2.0 (Podwójne A)
Kompatybilność
Serwis jest w pełni rozpoznawalny przez programy czytające dla osób niewidomych Window-Eyes, JAWS czy NVDA.
Obsługa serwisu możliwa jest zarówno przy pomocy klawiatury jak i myszki.
Wygląd
Serwis jest wyposażony w mechanizmy ułatwiające przeglądanie treści przez osoby niedowidzące. Zmiana wielkości czcionki, zmiana kontrastu.
Całość serwisu oparta jest na stylach CSS.
Skróty klawiaturowe
Serwis nie jest wyposażony w skróty klawiaturowe, które mogły by wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników.
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki. Dodatkowo zdefiniowane są specjalne skróty klawiaturowe:
- ALT + 0 - powrót na początek strony
- ALT + 1 - przejście do wyszukiwarki
- ALT + 2 - przejście do treści głównej
- ALT + 3 - przejście do danych kontaktowych
- ALT + 4 - przejście do menu górnego
- ALT + 5 - przejście do menu lewego
- ALT + 6 - przejście do menu dolnego
- ALT + 7 - przejście do menu bocznego
- ALT + 8 - przejście do mapy serwisu
W przypadku przeglądarki Firefox zamiast kalwisza ALT należy używać ALT + SHIFT. W przypadku komputerów Apple z systemem macOS zamiast kalwisza ALT należy użyć Command + ALT.
Data publikacji strony internetowej: 2017-04-16
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
- Na stronie są linki niezrozumiałe poza kontekstem wizulanym, w którym zostały umieszczone,
- W serwisie występują linki, których użycie powoduje otwarcie nowej zakładki. W takiej sytuacji użytkownik nie jest o tym ostrzegany,
- Linki prowadzące do dokumentów nie mają podanych formatów oraz rozmiarów plików,
Wszystkie wymienione błędy będą sukcesywnie rozwiązywane.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
Deklarację sporządzono dnia: 2025-02-20
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
- Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Magdalena Jank
- E-mail: gok@gok.suleczyno.pl
Każdy ma prawo:
- zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać:
- dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
- wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
- wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej.
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie, ul. Zielona Droga 1
Do budynku prowadzą dwa wejścia znajdujące się na poziomie 0 oraz jedno wejście na poziomie 1.
Do budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie prowadzi jedno wejście główne (po schodach od strony ulicy Stefana Żeromskiego) oraz dwa boczne wejścia (od ul. Zielona Droga). W budynku znajdują się 2 poziomy: 0 (parter) oraz pierwsze piętro. Sekretariat, biuro dyrektora GOK-u oraz sala konferencyjna znajdują się na pierwszym piętrze. Budynek nie posiada windy. Sprawy biurowe z interesantami poruszającymi się na wózku dla niepełnosprawnych załatwiane są w sali widowiskowej znajdującej się na poziomie 0. Wejście do wskazanego pomieszczenia posiada podjazd. Budynek nie posiada platform oraz pętli indukcyjnych. Na poziomie 0 znajdują się także toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Przed budynkiem znajdują się ogólnodostępne miejsca parkingowe – brak wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.